Co2 Fraksiyonel lazer, yaşlanmayı geciktirme, kırışıklıklar, sivilce ve yara izleri gibi yaşa bağlı cilt  sorunlarını ortadan kaldırarak cilde parlaklık ve canlılık kazandırmak için uygulanan tedavi etme ve iyileştirme özelliği olan bir uygulamadır.

İşlem süresi –15 – 30dk

Anestezi –Lokal krem

Kalıcılık –6 – 18ay

Yüz hatlarını iyileştirir ve genç görünüm sağlar

Lazer Uygulamalarımız Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

CO2 Lazer Nedir?

Cilt hücrelerinin yenilenmesi; sivilce, yara gibi izlerin tedavisi amacı ile kullanılan en güçlü lazer teknolojisidir. CO2 lazer nedir sorusunun ilk cevabı tıp alanında ilk kullanılan lazerlerden birisi olduğudur. Cildin alt katmanlarına inip, ısı tesiri yaratır ve cildin yenilenmesini sağlar. Lekelerin tedavisi için ilk tercih edilen uygulamalardandır.

CO2 Lazer Hangi Lekeleri Tedavi Eder?

Ciltte beliren sivilce, akne izlerini tedavi etmek için bazen kozmetik malzemeler yeterli gelmeyebilir. Bu durumda, cilt tedavisi CO2 lazer yöntemi ile yapılır. CO2 lazer nedir sorusuna cevap aldıktan sonra hangi lekelerde fayda sağlayacağını da bilmek gerekmektedir. Cilt gençleştirme ve plastik cerrahi alanında kullanılan bir lazerdir. Cildin yenilenmesini sağlar ve sağlıklı dokuların ortaya çıkmasına yardımcı olur. Ciltteki izlerin durumuna göre 1 ya da 2 seans, bazen 5 ya da 6 seans yapılır.

Kimler CO2 Lazer İle Leke Tedavisi Yaptırabilir?

Cilt lekesi, akne, sivilce tedavisi yaptırmak isteyen 18 yaştan büyük kişiler CO2 lazer tedavisi yaptırabilir. CO2 lazer nedir, araştırıyorsanız yazımız size yardımcı olacaktır. Cildi onarıcı hücrelerin ısı yolu ile aktifleşmesini sağlayan bir tedavi yöntemidir. Ciltte enfeksiyonu olan, kanser riski taşıyan hastalar ve hamilelere lazer tedavisi önerilmez.

CO2 Lazerle Leke Tedavisi Nasıl Yapılır?

Lekelerin tedavi edilmesi ve ciltte bulunan çeşitli kusurlar için lazer tedavisi uygulanır.  Peki, CO2 Lazerle leke tedavisi nasıl yapılır? Cildin alt tabakasına ısı iletir ve onarıcı olan cilt hücrelerinin yenilenmesini sağlar.

CO2 Lazerle Leke Tedavisi Kaç Seansta Yapılır?

Lazer ile leke tedavisi yapılırken seans aralıklarının 3 ya da 4 hafta olması, cildin zarar görmemesi için önemlidir. CO2 lazerle leke tedavisi nasıl yapılır diye merak ediyorsanız öncelikle cilde lazer uygulanır. Bu sırada da cildin lazer ışını alan bölümü hasar görmemesi için sürekli kontrol edilmelidir.

CO2 Lazerle Leke Tedavisinden Sonra

Cilt lazer tedavisi sonrası hassaslaşır. Bu sebeple güneş ışığı altında fazla kalmamak, muntazam olarak güneş kremi kullanmak, cildin iyi nemlenmesini sağlamak önem taşır. CO2 lazerle leke tedavisi nasıl yapılır sorusunun cevabını öğrendikten sonra, daha sonraki süreçte ne yapıldığını merak edebilirsiniz. Cildin alt katmanlarına lazer ışını verilir. Cildi yoracak ürün ve uygulamalardan kaçınmak gerekir.

CO2 Lazerle Leke Tedavisi Fiyatları

Lazer tedavisinde yapılacak işlemlere göre ücretlerde farklılıklar olabilir. Cildin alt katmanlarına kadar inen ışınlar olduğu için, koyu ten rengi olan kişilere uygulanırken tedbirli olmak gerekir.

CO2 Fraksiyonel Lazerle Yüz Germe (Gençleştirme) Yüz Gençleştirmede Tedavi Süreci

CO2 Fraksiyonel lazer yönteminden önce, lazer uygulanan bölgede soyulmalar olur ve tedavi süreci zaman alırdı. Co2 Fraksiyonel lazer yöntemi ile çok kısa bir iyileşme süreci olur ve kısa sürede kişi normal yaşantısına döner. CO2 fraksiyonel lazerle yüz germe (gençleştirme) yüz gençleştirmede tedavi süreci şu şekilde ilerlemektedir: Cilt dokusunda bulunan su molekülleri, lazer ışınının verdiği ısı ile etkileşir. Sağlam dokular ile hasar gören dokular iyileşme sürecine girer.

Cilt Gençleştirme/Yüz Germe Tedavisi Ağrılı, Acılı Bir Tedavi midir?

Cilt gençleştirme ve yüz gerdirme uygulamasında anestezi kremleri kullanıldığı için acı hissedilmemektedir. CO2 fraksiyonel lazerle yüz germe (gençleştirme) yüz gençleştirmede tedavi süreci için 1 veya 3 seans uygulama yeterlidir.

Tedavi Kalıcı mıdır? Tekrar Aynı Problemi Yaşar Mıyım?

Yüz germe ve gençleştirme tedavisinde büyük ölçüde yenilenme görülmektedir. CO2 fraksiyonel lazerle yüz germe (gençleştirme) yüz gençleştirmede tedavi süreci ağrısız geçen bir uygulama olmaktadır.

Ciltte izlerin ve lekelenmelerin azaldığı görülür. Tekrarlama olasılığı düşüktür.  Bu uygulama sonrasında 3 ya da 6 ay içerisinde gözle görülür bir yenilenme fark edilecektir.

ONLİNE RANDEVU
×