İp Askı Uygulamaları

Alın kırışıklıkları, gözaltı torbaları ve çizgileri, gülme ve mimik kırışıklıkları, çene çizgileri, boyun deformasyon ve sarkmaları için iple germe işlemi yapılabilmektedir.İple yüz germe estetiği; bıçak altına yatmadan, ameliyat olmadan yapılan bir uygulamadır. Lokal anestezi ile yapılan ipleyüz germe işlemi oldukça pratik ve hiçbir cerrahi işleme gerek bırakmadan istenen sonucu vermektedir.

1 seansta yapılır, tekrarlanabilir

İşlem süresi – 15 – 45 dk

Anestezi – Lokal

Kalıcılık–ortalama 1 – 5 yıl

Hastanede yatış–Yok

Belirgin biçimde daha genç görünüm sağlar

Sıkça Sorulan Sorular

İple Yüz Germe Estetiği Nedir?

İple yüz germe estetiği; bıçak altına yatmadan, ameliyat olmadan yapılan bir uygulamadır. Lokal anestezi ile yapılan iple yüz germe işlemi oldukça pratik ve hiçbir cerrahi işleme gerek bırakmadan istenen sonucu vermektedir.

İple Yüz Germe Uygulama Bölgeleri Nedir?

Alın kırışıklıkları, gözaltı torbaları ve çizgileri, gülme ve mimik kırışıklıkları, çene çizgileri, boyun deforme ve sarkmaları için iple germe işlemi yapılabilmektedir. Aynı zamanda gıdı ve kol bölgesi ile doğum sonrası karın sarkması ve kalça toparlama için de iple germe estetiği uygulanabilir.

İple Yüz Germe Estetiği Nasıl Yapılır?

İple yüz germe işlemi için alerjen olmayan polidiaksanon ipler kullanılır. Bu ipler ince uçlu iğneler ile cilt altına birbirlerine çapraz şekilde enjekte edilir ve bir ağ gibi yerleştirilir. Bu sayede elastikiyetini kaybetmiş cilt ve alttaki bağ doku gerdirilerek yeniden yapılandırılmış olur.

İple Yüz Germe İşlem Süresi

İple yüz germe estetiği yaklaşık olarak 30 ile 45 dakika arasında tamamlanmış olur. İşlem bitiminde hasta normal yaşantısına devam edebilir. Kişinin yaşı ve cildinin genel durumu iple yüz germe sonrasındaki süreci belirleyecek olan kriterlerdir.

İple Yüz Germe Estetiği Kalıcı mıdır?

İple yüz germe estetiği oldukça rağbet gören bir işlemdir. Ancak iğne fobisi olanlar ya da hiç bilmedikleri bir uygulamayı, ihtiyaçları olsa bile yaptırmaktan korkanlar mesafeli durabilirler. Ameliyatsız yüz germe sırasında uygulanan lokal anestezi kremleri bu gibi korkulara mahal bırakmamaktadır. Hatta gerek görülürse ip giriş yerlerine lokal anestezi uygulanacağı için minimum düzeyde bile acı hissi oluşmayacaktır. Ağrısız ve acısız bir şekilde gençleşip güzelleşmek işte bu denli keyiflidir.

İple Yüz Germe Estetiği Kalıcı mıdır?

İple yüz germe estetiği hakkında bir diğer merak konusu ise işlemin kalıcılığına dairdir. İşlem esnasında cilt altına yerleştirilen ipler, yaklaşık 6 ay kalırlar. 6 ayın sonunda eriyen ipler ciltte yenilenme, kırışıklıkları önleme gibi etkilerini yitirmez. Bu yapılandırma etkisi yaklaşık 2 yıl sürer.

İple Yüz Germe Estetiğinin Yan Etkileri Var mıdır?

İple yüz germe işlemi sonrası ciltte hafif şişlik ve kızarıklıklar oluşabilir. Bunlar zararsız ve geçici durumlardır.

İple Yüz Germe İşlem Sonrası

İple yüz germe sonrası 20 gün kadar yüzü ovma, sert bir şekilde kaşıma ve yüz üstü uyumaktan kaçınılmalıdır. İşlemin hiçbir kalıcı yan etkisi olmamakla birlikte kişi uygulama bitiminde hayatına devam edebilir.

İple Yüz Germe Estetiği Fiyatları

İple yüz germe estetiği fiyatları işlemin süresine ve niteliğine göre farklı rakamlarda seyreder.

ONLİNE RANDEVU
×