Botulinum toksini son yıllarda oldukça popüler olan kozmetik bir işlemdir. Adeta yaşlanmayı ve yılların yıpratıcı etkisini durduran, hatta onaran bu işlem son derece güvenlidir. Botulinum toksini, mimik kaslarının hareketleri nedeniyle oluşan kırışıklıklara karşı uygulanır. Burada amaç kırışıkların görünümünü azaltmak, oluşmasını engellemektir.

Botulinum toksini uygulanma alanları: kaş arası, göz kenarları, alın, burun üstü, dudak çevresi gibi bölgelere işlem yapılır. Kaş kaldırma, yüz şekillendirme ve terleme tedavisinde de aktif olarak botulinum toksini işleminden yararlanılır.

Yüz, çene ve çene ucu, burun ,göz çevresi, dudak, şakak gibi bölgelerde bir estetik operasyona ihtiyaç bırakmaksızın kişilerin yüzlerine ideal bir form kazandırmak için uygulanır. Özel ve sağlığa uygun maddelerin deri altına enjekte edilmesiyle, yüz ve çene dolgusu yapılacak bölgeye dolgunluk ve belirgin bir hat verilmesi amaçlanır.

Etkinin ortaya çıkma süresi–3-7 gün

İşlem süresi –10-15 dk

Anestezi – Lokal krem

Kalıcılık – 4-6 ay, tekrarlanabilir

Kalıcı kırışıklıkların ortaya çıkmasını önler

Botulinum Toksini Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Botulinum toksini ile Çene Küçültme Nedir?

Çene kasları kalıtsal olarak; aşırı diş sıkma ya da fazla çiğneme sebebi ile aşırı büyüyebilir. Erkekler için sorun olmasa da kadınlar için görüntü istenmeyen bir durumdur. Masseter botulinum toksini, 15 dakika gibi kısa sürede botulinum toksini uygulaması ile yapılan bir işlemdir.

Botulinum toksini Enjeksiyonu İle Çene Küçültme Ameliyatı Arasındaki Fark Nedir?

Ağız içi bölgesinden bir kesi açılır ve büyüyen çene kemiği törpülenir. Masseter botulinum toksini, enjeksiyon yöntemi ile çene kasına botulinum toksini uygulanmasıdır.

Tedaviden Sonra Başlangıçta ya da Sonraki Günlerde Herhangi Bir Ağrı Yaşanır mı?

Botulinum toksini uygulaması sonrası baş ağrısı olabilir. Bu uygulama yapılan bölgede biraz morarma olabilir, birkaç gün içinde bu morluklar geçecektir.

Ne Sıklıkla Tekrarlanması Gerekir?

Kalıcı olmayan bu işlem, hekimin uygun gördüğü aralıklarla tekrarlanmalıdır. Masseter botulinum toksini işlemi 3 ya da 6 ay etkisini sürdürür.

ONLİNE RANDEVU
×